Bali Bohemia

Thajsko: Ko Tarutao

Národní mořský park Ko Tarutao tvoří jedenapadesát ostrovů. Za druhé světové války Ko Tarutao sloužilo jako místo internace politických vězňů. Kromě stálých rangerturistů pro internaci politických, mezi těmi, kteří sem byli posláni z politických důvodů, najdeme i pozdější vládní činitele. Kromě stálé posádky rangerů je Ko tarutao domovem netopýrů, opic, divokých prasat i mnoha druhů ptáků. Poklid a těsný kontakt s přírodou láká na Ko Tarutao stále více návštěvníků. Mnohem živější je další z hezkých ostrovů v těsném sousedství parku – Ko Lipe.

Thajsko průvodce: Ko Tarutao - turistické zajímavosti Ko Tarutaa
Tarutao je největší ze skupiny 51 ostrovů, nikdy nebylo permanentně osídleno. 26,5 kilometrů dlouhý a jedenáct kilometrů  široký ostrov je převážně  hornatý. Nejvyšší kopec dosahuje nadmořské výšky 708 m. 
... celý článek
Thajsko: Ko Tarutao - včera vězňové, zítra ministři
Vězňové z Tarutaa nebyli jen bezejmennými čísly. Mezi těmi, kteří sem byli posláni z politických důvodů, najdeme i členy budoucích vlád. 
... celý článek
Thajsko: Ko Tarutao - snídaně se zoborožci
Zvednete hlavu od snídaně a nechce se vám věřit vlastním očím. Přímo nad vámi si to plachtí zoborožec. Takhle nablízko jste ho snad ještě neviděli. Rozhlížíte se po ostatních hostech, ale ty se dál nerušeně věnují svým…
... celý článek
Thajsko: Ko Tarutao - ostrov pro nepřátele státu
Odlehlé, těžko přístupné místo a vody plné žraloků. Když na konci třicátých let thajské vlády hledaly místo, kde by mohly internovat své politické odpůrce, padla volba na Ko Tarutao.
... celý článek
Thajsko:Ko Tarutao - piráti z nouze
Na začátku stála nouze a zoufalství, později se z toho stal výnosný obchod. Zatímco ve světě zuřila válka, na Ko Tarutau kvetlo pirátství.  
... celý článek

Fotogalerie z oblasti Ko Tarutao

náhled galerie: Thajsko:  Ko Tarutao
náhled galerie: Thajsko: Ko Tarutao
náhled galerie: Thajsko: Ko Tarutao
náhled galerie: Thajsko: Ko Tarutao
Dalších 49 fotografií z Ko Tarutao

Videa z oblasti Ko Tarutao

Asean.cz - informace o zemích jihovýchodní Asie:
Barma/Myanmar, Brunej, Filipíny, Indonésie, Kambodža, Laos, Malajsie, Singapur, Thajsko, Vietnam, Východní Timor
thajsko.Asean.cz: Ko Tarutao, Ko Tarutao ostrovy Thajsko
Thajsko © 2009 - 2019 Marten & Louis s.r.o.