Bali Bohemia
charakter článku: Průvodce
oblast: Ko Tao
sekce: Zajímavosti
vydáno: 1.6.2009, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko průvodce: Ko Tao - turistické zajímavosti Ko Taa


Ostrov je  centrem  potápění v Thajském zálivu.  V minulosti byl  ostrov znám jako místo s hojnou populací mořských želv, odtud pochází jeho název Ko Tao, tedy „Želví ostrov“.

 V roce 1899 tehdy neobývaný ostrov navštívil Rama V. a poblíž pláže Sairee zanechal svůj monogram, který je dodnes uctíván. Mezi léty 1933–1947 ostrov sloužil jako místo pro internaci politických vězňů. Po jejich omilostnění ostrov krátce osiřel než se zde vylodila rodina ze sousedního Ko Phanganu, jejíž členové zde založili nové osídlení.
Ko Tao má lodní spojení s Chumphonem, Surathani, Ko Phanganem a Ko Samui.
Hlavní silnice na ostrově spojuje severní pláž Sairee s centrální vesnicí Mae Haad a jižní Chalok Baan Kao. Pláž Sairee na západní straně ostrova se táhne v délce asi 1,7 km a je nejpopulárnějším místem na Tau. Do vesnice a přístavu Mae Saad je to 10 minut chůze. Klidnější atmosféru najdete na pláži Chalok Baan Kao, pro šnorchlování jsou nejvhodnější zátoky Tanote, Lang Khaai, Mango a Laem Thian., pro koupání Ao Leuk, pokud hledáte soukromí vydejte se na jihozápadní pobřeží na pláž June Juea a Cape Jeda Gang.
Ko Tao je však známá především jako místo pro potápění, v jeho blízkém okolí se nachází 25 potápěčských lokalit pro začátečníky i pokročilé.  
 Krásné koupání a šnorchlování najdete na nedalekém  Nang Yuanu se  třemi malými ostrůvky spojenými  písečnou kosou.
.

Facebook:
Související články


Asean.cz - informace o zemích jihovýchodní Asie:
Barma/Myanmar, Brunej, Filipíny, Indonésie, Kambodža, Laos, Malajsie, Singapur, Thajsko, Vietnam, Východní Timor
Thajsko.Asean.cz: Thajsko průvodce: Ko Tao - turistické zajímavosti Ko Taa ,
Thajsko © 2009 - 2020 Marten & Louis s.r.o.