Bali Bohemia
charakter článku: Průvodce
oblast: Phuket
sekce: Příroda, Zábava, Sex a prostituce
vydáno: 1.6.2009, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko průvodce: Phuket - pláže Phuketu


Z devatenácti pláží na Phuketu je nejznámější Patong, kolem kterého vyrostlo letovisko nabízející ke koupání i zábavu. Dvě hlavní ulice v Patongu Beach Road a Thanon Rat-U-Thit, spojuje řada menších uliček. Středobodem nočního života je soi Bangla. Očekávejte bary a go go bary, ale najdete zde i dobré noční kluby, kde si můžete zatancovat. Samotná hlavní pláž je po tsunami paradoxně v lepším stavu než kdykoliv předtím. Dávejte pozor na vlajky, zejména během období dešťů jsou zde silné proudy, a na vodní skútry.

Pláž Patong
Pláž Patong

 Zatímco v okolí Bangly najdeme to, co je decentně popisováno jako mužsky orientovaná zábava, Simon kabaret je atrakcí pro celou rodinu. Představení transsexuálů je oblíbenou zábavou ve všech hlavních turistických střediscích. Pláž Kata se skládá ze dvou pláží Kata Yai (Velká Kata) a Kata Noi (Malá Kata). Najdete zde čisté klidné moře a mnohem větší klid než na Patongu. Voda je perfektní pro plavání a na severním konci pláže je korálový útes s mnoha druhy korálů a ryb.

 Stejná slova platí o  Karonu, druhé největší pláží na ostrově, který je jedním z nejlepších míst pro koupání. Pobřeží lemují hotelové komplexy, ale samotná pláž je rozvojem klidná. Na jižním okraji se nacházejí pěkné korálové útesy. Karon i Katu si můžete prohlédnout z vyhlídkového bodu Kata. Klidnější je i Kamala, která však nemá rozvinutou hotelovou infrastrukturu. Plavání v moři může být nebezpečné zejména v monzunových měsících od června do října.  

Mořské akvarium na Phuketu
Mořské akvarium na Phuketu

Hlavním přístavem Phuketu a největší pláží ostrova je  Chalong. Pláž  však není vhodná ke koupání, zato zdejší restaurace jsou známé pro mořské jídlo a místo je centrem jachtingu.
Pro plavání se naopak hodí pláž Rawai.  Je zde mnoho restaurací, bungalovů k pronajmutí a obchůdků se suvenýry a také vesnice mořských cikánů neboli chao ley.  Rovněž  lze pronajmout lodě na rybaření nebo na výlet na blízké ostrovy.  Poblíž pláže se nachází muzeum mušlí zaměřené především na mušle z thajských vod. V muzeu je k vidění například 140karátová zlatá perla i mušle vážící až 250 kg.
Oblíbeným místem pro plavání a jachting je pláž Nai Han,  ale během období dešťů jsou zde velké vlny, a proto se koupání nedoporučuje. 

Facebook:
Související fotografie
Související videa
Související články


Asean.cz - informace o zemích jihovýchodní Asie:
Barma/Myanmar, Brunej, Filipíny, Indonésie, Kambodža, Laos, Malajsie, Singapur, Thajsko, Vietnam, Východní Timor
Thajsko.Asean.cz: Thajsko průvodce: Phuket - pláže Phuketu ,
Thajsko © 2009 - 2018 Marten & Louis s.r.o.