Thajsko průvodce: Bangkok - nákupy v Bangkoku
Bali Bohemia
charakter článku: Průvodce
oblast: Bangkok
sekce: Nákupy , Obyvatelstvo, Zvyky
vydáno: 1.6.2009, autor: Pavel Zvolánek

Thajsko průvodce: Bangkok - nákupy v Bangkoku


Hlavní nákupní třídou se zbožím všech světových značek je Rama I. a na ní navazující Ploenchit a Sukhumvit. Nejlepší spojení představuje skytrain, vystoupíte ve stanici Siam, případně National stadium, pokud chcete spojit nákupy s návštěvou domu Jima Thompsona, a poté se již zcela můžete oddat nákupní horečce.

Oblek na míru
Oblek na míru

Mahbookrong (MBK) je oblíbeným centrem mládeže, kde můžete ve stovkách obchůdků nakupovat za dobré ceny především oblečení, suvenýry, mobilní telefony, dobře se najíst a ještě si zajít do kina. Od MBK můžete postupovat nadchodem a z něho odbočovat k dalším malům   jako Siam center a jeden z posledních přírůstkůParagon center s luxusním značkovým zbožím a obřím mořským akváriem, na křižovatce s třídou Rajdamri je modeně přebudované World trade centrum .  Paralelní třídou s Rama I. je Phetburi, kde se nachází Panthip plaza, centrum elektroniky v Bangkoku. Dostanete se k němu pěšky po třídě Rajdamri od  svatyně Erawan, když po překročení kanálu zahnete doleva. Matkou všech tržnic je Chatuchak. Víkendový trh pro 200 000 lidí, kde  15 000 stánků nabízí úplně vše, a tak největším problémem zůstává objevit to správné zboží. Chatuchak je někdy také nazývaný JJ market. Původně byl otevřen v roce 1948 poblíž královského paláce. V roce 1982, kdy byl Sanam Luang vyhrazen pro královské obřady, však byl přestěhován. Laciné oblečení nakoupíte v tržnici Pratunam, která se rozkládá severně od třídy Phetburi. Nákupy můžete spojit s vyhlídkou z Bayioku, nejvyšší budovy v Bangkoku.

Na velkoobchodní prodej oblečení je zaměřen trh Bobae.  Pro mnoho turistů je nejpohodlnějším místem pro nákup suvenýrů, oblečení, pirátských cedeček, knih  také stříbra, čtvrť  Banglamphu, jejímž centem je proslulý Khao San. Světem pro sebe je čínská čtvrť, která se je po dvěstě let obchodním centrem čínské komunity. Cestu mezi  obchůdky, ležícími mezi třídami Yaowarat A Charoenkrung,  lze spojit s návštěvou chrámu zlatého Buddhy, wat Traimit.
Za bizarními předměty a starožitnostmi se lze vypravit na trh Nakorn Kasem, v minulosti přezdívaného trh zlodějů. Milovníci květin by si neměli nechat ujít návštěvu tržnice Phak Klong, největšího trhu s řezanými květinami ve městě. Komornější variantou květinového trhu je Thewet.  

Facebook:
Související fotografie
Související videa
Související články


Asean.cz - informace o zemích jihovýchodní Asie:
Barma/Myanmar, Brunej, Filipíny, Indonésie, Kambodža, Laos, Malajsie, Singapur, Thajsko, Vietnam, Východní Timor
Thajsko.Asean.cz: Thajsko průvodce: Bangkok - nákupy v Bangkoku ,
Thajsko © 2009 - 2018 Marten & Louis s.r.o.